Chtěla bych se zde přiznat, s jakým arzenálem bojujeme:
Při štěkavém suchém kašli, který dítě nejvíce vyčerpává mi mnohokrát pomohlo homeopatikum Spongia tosta CH15. Dávala jsem 2 granule po půl hodině. Stačilo dvakrát a byl klid. Chvála Bohu.
Jindy, když je kašel dráždivý a přerušovaný nám pomohl obyčejný Stodal. Opět stačila menší polévková lžíce a dítě mohlo spát. Homeopatik na kašel je nepřeberné množství, ale málokdo je má všechny doma a může libovolně zkoušet užívání podle akutních příznaků.
Když mě uprostřed noci budí kašel dcerky, intuice mi někdy radí alopatika. Často sáhnu po tinktuře lichořeřišnice (u dětí 10-15kapek), někdy ořešáku amerického (u dětí 10 kapek) a někdy zabere výtažek cizokrajné pelargonie v léku zvaném Kaloba (dostupný ve všech lékárnách).
Poslední variantou na zvládání nočních stresů způsobených vysilujícím kašlem jsou sirupy. Mockrát mi pomohl diviznový sirup (u dětí stačí malá lžička), trošku slabší je jitrocelový sirup.
Před den pak aplikujeme domácí vařené medy z prvosenky anebo z jarních smrkových a jedlových výhonků. Často popíjíme odvar z kořene proskurníku, nálev z květu slézu maurského či listu jitrocele kopinatého.
![]() |
Takto vypadá letní příprava na topnou sezonu u nás |
Žádné komentáře:
Okomentovat